Коронавіруси і COVID19

Звідки взялися коронавіруси? Скільки різновидів їх нараховується у світі? І наскільки вони становлять загрозу для здоров’я і життя людини?

Особливості коронавірусів

Родина РНК – вірусів. Саме так називають усі коронавіруси, які циркулюють у світі. Загалом їх нараховують 40 видів і поділяють на  дві підродини – альфа та бета. Що спільного у них? Оболонка всіх коронавірусів схожа на корону, саме тому так називається цей вірус. Найбільш сприйнятливі до коронавірусів  верблюди, велика рогата худоба, кажани, змії, собаки, коти, свині і людина.   Уперше коронавіруси, які вражають людей, виявлені в середині 60-х років 20 століття. Тоді вважалося, що цей вірус не може спричиняти масові захворювання з тяжким перебігом і високою летальністю.

 

Класифікація коронавірусів

Існує 7 типів коронавірусу.

Це 229 – альфа-коронавірус, NL-63 – альфа-коронавірус, OC 43 – бета-коронавірус, HKU1 – бета-коронавірус.

Нові коронавіруси, які виникають внаслідок мутації у тварин і є небезпечні для людини,  отримали такі назви  : Sars-COV (бета-коронавірус), MERS-CoV (бета-коронавірус), 2019 – nCov (бета-коронавірус 2019).

Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS).

Вперше Severe Acute Respiratory Syndrome (SARS) зафіксовано у  2002-2003 роках в Китаї.   Збудник – новий коронавірус SARS – CoV. Тоді захворіло понад 8500 осіб з різних країн світу, понад 900 людей померло, загалом летальність становила 14%.
audemars piguet replica
Оскільки  тоді не було чітких механізмів тестування коронавірусної інфекції, можна припустити, що насправді цифра була значно більшою.

Шлях передачі – повітряно-крапельний. SARS характеризувався важким перебігом з розвитком атипової пневмонії з виразною гострою дихальною недостатністю. Для лікування застосовували противірусні препарати з групи рибавірину, інтерферони, гормональні препарати й інтуктори синтезу інтерферону, антибіотики для профілактики бактеріальних ускладнень і проведення диференціальної діагностики.

Близькосхідний респіраторний синдром MERS.

Спалах нового коронавірусного захворювання зафіксовано у 2012-2013 роках.

Близькосхідний респіраторний синдром  MERS – Middle Eastern Respiratory Syndrome  поширився у  26 країнах світу, переважно азійських  і в Західній Європі.

Серед приблизно 2500 хворих 858 померло (летальність 34,4%). Типові симптоми SARS та MERS схожі.

Новий коронавірус 2019 – NCOV.

Грунтуючись на філогенетичних особливостях, таксономії та практиці,  CDC визнає цей вірус сестрою коронавірусу важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV)  і визначає його як SARS-CoV – 2 ( важкий гострий респіраторний синдром коронавірус 2).

Всесвітня організація охорони здоров”я офіційно заявила про пандемію цього коронавірусу і застерегла усі країни світу про небезпеку для громадян.

Перебіг захворювання непрогнозований. Фіксуються безсимптомні перебіги хвороби, середні і важкі випадки. Серед типових ускладнень – атипові пневмонії, серцево-судинна недостатність і ускладнення роботи інших органів. В зоні ризику люди похилого віку і люди з хронічними захворюваннями.

Загалом летальність становить близько 3-4%.

icon icon Contact us
back-to-top back-to-top
ВІТАЄМО
Ви виграли

ПЕРЕЙТИ ДО ОПЛАТИ