ВІЛ/СНІД

Ураження імунної системи і як наслідок зменшення в рази опірності організму до інфекцій та різного виду захворювань. Чому ВІЛСНІД і надалі становить небезпеку і якими є показники захворювання в Україні? Читайте далі, аби отримати відповіді на ці запитання.
Поява вірусу у світі

Перша згадка про СНІД датується 1981 роком. Саме тоді в науковій літературі США з’явилась інформація про людей з ураженням імунної системи, які супроводжуються багатьма  побічними захворюваннями. Науковці Люк Монтаньє (Франція) і Роберт Галло (США) стали першими дослідниками смертельного вірусу . Але лише в 1983 році, після 2 років від фіксації перших хворих, у лімфатичних вузлах було виявлено вірус – збудник СНІДУ.

Світ охопила паніка. Адже в минулому столітті люди з таким діагнозом помирали дуже швидко. Проте зараз середня тривалість життя інфікованої людини 12 років, сучасні препарати її збільшують в 2-3 рази.

Що таке ВІЛ?

ВІЛ – це вірус, який вражає клітини імунної системи (лімфоцити) і викликає хворобу, названу ВІЛ-інфекцією.Кожна буква має своє значення.

В – вірус. Це неклітинні форми живих організмів, які складаються з нуклеїнової кислоти і білкової оболонки, зрідка  інші компоненти (ферменти, ліпідні оболонки тощо).

І – імунодефіциту. Стан імунітету, коли організм не здатний опиратися інфекціям і раковим клітинам.

Л- людини. Вид живого організму, в якому поширюється вірус.

 

Що таке СНІД?

СНІД – кінцева стадія ВІЛ-інфекції.

С – синдром.

Н – набутого, а не отриманого від батьків.

І – імунного, тобто такого, що стосується імунної системи.

Д – дефіциту, тобто нездатності імунної системи івиконувати свої функції.

СНІД починається, коли кількість лімфоцитів раптово зменшується і організм втрачає здатність протистояти різним інфекціям й утворенню в організмі ракових пухлин.

Основні симптоми: втрата ваги, постійна втома, довго тримається висока температура, підвищена пітливість, пронос, сухий кашель і задишка, легкі інфекції протікають  складніше і довше, пневмонія, коліт, герпес, грибкова інфекція в порожнині рота , горлі, стравоході і прямій кишці, уразливість до онкозахворювань.

Шляхи зараження ВІЛ інфекцією

Зараження можливе у випадку, якщо відбувається потрапляння біологічної рідини хворої людини в кров здорової.  Зокрема:

  • Переливання зараженої крові або її компонентів
  • При використанні !!!!!забрудненого хірургічного, ін’єкційного обладнання та інструментарію, при сумісному споживанні ін’єкційних інструментів, нанесенні татуювань, виконанні пірсингу, манікюрних, педікюрних та інших маніпуляцій, унаслідок яких можуть бути пошкоджені шкірні та слизові покриви
  • При тісному сексуальному контакту з інфікованою людиною без презерватива
  • від матері до дитини

 

Українці в зоні ризику

Україна продовжує залишатися  лідером в Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих. За оцінками експертів UNAIDS, в країні проживає 250 тисяч хворих. І лише  кожен другий знає про свій діагноз.

Трійка лідерів: Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська області.

Є пацієнти, які знають про свій діагноз і повідомлять. Є такі, які змовчать. А є ті, хто вже інфікований та не знає про свій діагноз.

Тому – Будьте пильними!

Ваша безпека і безпека Ваших залежить від рівня стерилізації, дезінфекції та інфекційного контролю в Вашій практиці.

icon icon Contact us
back-to-top back-to-top
ВІТАЄМО
Ви виграли

ПЕРЕЙТИ ДО ОПЛАТИ