Алгоритм обробки рук

Майже 70% інфекцій, повязаних з наданням медичної допомоги , передаються через руки медичного персоналу. Понад півсотні мікроорганізмів можуть утворювати справжні осередки на руках лікарі чи асистента. Саме тому правильна комплексна обробка рук медичного персоналу є  надважливою. Але наявність в клініці  мила, антисептика, паперового рушника ще не означає, що Ви убезпечені від replicas relojes de lujo мікроорганізмів і вірусів. Визначальним  є алгоритм, за яким ви здійснюєте обробку рук. Про найважливіші етапи і засоби дезінфекції мова йтиме на цій сторінці. 

Чисті руки

Які руки можна вважати ідеально чистими?

Відповідь на це запитання не така проста, як Вам здається.

Прикраси і штучні нігті автоматично означають, що руки лікаря несуть загрозу пацієнту. Адже прикраси можуть спричинити перфарацію рукавичок, а під колечками і обручками збирається велика кількість мікроорганізмів. Окрім того, вимити руки з милом, а потім висушити під обручкою досить складно.

Гель –лак – теж табу для лікарів-стоматологів. Переважно жінка його носить 2-3тижні. Але  вже за 7 днів  на гель-лаку зявляються мікротріщини, здебільшого непомітні для людського ока. Саме туди потрапляють мікроорганзіми, які вимити неможливо.

Тому найперша вимога – перед обробкою рук знімайте каблучки, браслети, годинники. Запястя звільніть від одягу.

 

Покази для гігієни рук від Всесвітньої організації охорони здоров'я

1.      Мийте руки з милом, коли вони помітно забруднені (кровю, біологічними рідинами). Після туалету та  контакту з спороутворюючими організмами на поверхнях. Мило не знищує всі мікроорганізми, тому антисептик є обов’язковим. 

2.      Використовуйте спиртовмісний засіб для антисептики рук в усіх інших клінічних випадках.

3.      Виконуйте гігієну рук в 5 етапів (про них розповімо нижче)  та використовуйте рукавички.

4.      Перед контактом з медикаментами або перед приготуванням їжі користуйтесь антисептиком.

5.      Мило і спиртовмісний антисептик не можна використовувати одночасно. Це сприяє розвитку подразнень та дерматитів.

 

Гігієнічне миття рук лікарем

Гігієнічне миття рук – безпосередній обов”язок кожного медичного працівника. Цю процедуру необхідно здійснювати: 

        На початку та в кінці робочого дня.

        Перед хірургічною обробкою рук.

        Перед приготуванням і роздачею їжі.

        Після відвідування туалету.

        Коли руки явно забруднені.

 Для лікаря це обробка кистей рук включно з запястком. При хірургічній обробці рук лікар здійснює це двічі  – спочатку передпліччя включно з ліктевим згином, а потім кисті рук.

На початку робочого дня необхідно добре помити руки з милом впродовж 1 хвилини і лише тоді одягати робочий одяг. Перед кожною хірургічною обробкою рук ми проводимо миття антисептиком.

Забудьте про мило в брусочку

В жодному випадку і за жодних обставин не використовуйте  мило у брусочку. Адже на ньому в будь-якому випадку залишається частинка мікрофлори і саме там утворюється сприятливе середовище для мікроорганізмів.

Лише професійне рідке мило, збалансований PH та  відсутність різкого запаху. 

Обробка рук антисептиком
Показання до обробки рук
  • перед та після будь-якої маніпуляції з пацієнтом; 
  • перед та після проведення маніпуляцій, пов’язаних з можливим та явним пошкодженням шкіри та слизових оболонок пацієнта;
  • перед та після контакту з рановими поверхнями, інфікованими ранами;
  • при контакті з стерильним матеріалом та інструментарієм;
  • після контактів з біосубстратами хворого (кров, слина та ін.);
  • після контакту з абіогенними об’єктами, потенційно контамінованими патогенною мікрофлорою (прилади, зеркала, зонди та ін.) після їх використання
Спосіб застосування

На сухі руки нанести 3 мл антисептику та втирати протягом 30 сек. Під час всієї процедури шкіра повинна бути постійно зволоженою антисептиком!

Після нанесення антисептику, руки не витирати і не висушувати!

Для отримання максимального ефекту знезараження, необхідно дотримуватись техніки обробки рук в 6 етапів. 

Ефективна бактерицидна властивість антисептиків – вміст спирту 60-80%.  Менший вміст  – недієвий, більша концентрація ускладнює денатруацію білків клітинної мембранки.

Рецептури, рекомендовані ВООЗ, містять або 75% об’ємного з’єднання ізопропанолу  або 80% об’ємного з’єднання етанолу. Механізм дії – денатурація білків.

 

Чи можна обробляти медичні рукавички антисептиком?

Антисептик потрібний до та після використання рукавичок. Обробляти ж  медичні рукавички антисептиком- заборонено.  З якого б матеріалу не була виготовлена медична рукавичка, на ній є пори.  Чим довше ви працюєте в рукавичці, тим більше  зростає ступінь перфорації.

Тому якщо Ви в одній парі медичних рукавичок ведете прийом кілька годин, вони перестають вас захищати. Так,  Ви можете не побачити видимих пошкоджень, але пори розростатимуться і відповідно ризик потрапляння збудників на вашу шкіру збільшуватиметься.

Відмовтесь від медичних рукавичок з пудрою чи тальком, вони можуть спричинити подразнення або  дерматити.

Оптимальний алгоритм роботи з медичними рукавичками наступний: один пацієнт – одна пара рукавичок. Не рекомендується під час роботи в медичних рукавичках переміщатися різними приміщеннями і продовжувати потім працювати в них  з пацієнтами.

Як правильно висушити руки

Скажіть раз і назавжди НІ бавовняним рушникам. І відмовтесь від сушки з гарячим повітрям. Адже мало того, що збудники розлітаються по усім поверхням, так ще й на шкіра пересушується і утворюються мікротріщини,  сприятливі до інфікування.

 Рекомендація фахівців Служби асоціації з інфекційного контролю – рушники з первинної целюлози. Вони якісні і міцні, та й білосніжний колір милує око. Паперові рушники мають бути в закритій упаковці, і лише перед встановленням в диспенсер ми їх  відкриваємо.

Догляд за шкірою рук

В наказовій базі Міністерства охорони здоров”я прописано, що догляд за шкірою рук має велике значення. 

Надайте перевагу професійному сертифікованому  крему, який дозволений до використання ВОЗ. 

Не забувайте про те, що під рукавички не наносимо жодного крему.

Показання до догляду за шкірою рук
  • Неправильне використання дезінфікуючих засобів
  • Регулярне миття рук гарячою водою
  • Надягання гумових рукавичок на вологі руки
  • Підвищена чутливість до використання спиртовмісних засобів
  • Наявність подразнень на шкірі
Спосіб застосування

На чисті та сухі руки нанести 1 мл крему та втирати до повного поглинання засобу шкірою.

Засіб можливо застосовувати впродовж робочої зміни. 

icon icon Contact us
back-to-top back-to-top
ВІТАЄМО
Ви виграли

ПЕРЕЙТИ ДО ОПЛАТИ