Щоб використати дане посилання будь ласка авторизуйтесь
Перейти для авторизації

Навчальний курс Гедре Матульєне у Києві вразив учасників

       Навчальний курс швейцарського професора Гедре Матульєне «Загальна періодонтальна терапія за концепцією Бернського університету», який 12-13 квітня проходив у Києві, вразив учасників нестандартністю подачі інформації та унікальними і водночас простими у виконанні практичними вправами

                       

          Під час першого дня українські хірурги, пародонтологи та гігієністи  порівнювали особливості ведення стоматологічного прийому в Європі, Америці та Україні. За словами Гедре Матульєне, основна відмінність полягає в тому, що американські та європейські лікарі, на відміну від своїх колег з України, не знають поділу на вузьку спеціалізацію. А відтак є більш універсальними. Приміром, стоматологічну консультацію, терапію, гігієну чи  хірургічні маніпуляції проводить один лікар.

           «Для пацієнта це комфортно. Адже людина постійно перебуває під опікою одного фахівця, що призводить до більшої довіри та не змушує  розриватися поміж кількома спеціалістами водночас. Європейський та український підхід - це різні світоглядні позиції, різні філософії, кожна з яких має право на існування», - зазначила Гедре Матульєне.

                          

          Натомість сам процес ведення гігієнічного прийому не має особливих відмінностей.  Це втішило викладача Школи Практичної Пародонтології Ольгу Ткач, яка сказала: « Для нас, українських стоматологів – це добра новина. Адже це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку».

       Родзинкою навчального курсу стали практичні вправи від європейського фахівця. Кілька простих, але водночас вкрай ефективних вправ відразу змусили «попітніти» учасників. За допомогою точних і чутливих електронних ваг Гедре Матульєне показувала, з якою силою має проводитися зондування. Так, оптимальна сила зондування має становити лише 25 грамів. Далеко не кожному учаснику вдалося дати собі раду з цією, на перший погляд, простою вправою. Але на переконання лектора, успіх досягається наполегливістю та щоденними вправами.

 

                      

       Ще один помічний матеріал для практичної частини курсу – пластилін. З його допомогою занурювали зонд і відчували, як проводити зондування.

       Особливу увагу було приділено проведенню гігієни в зоні імплантатів. На переконання Гедре Матульєне, оптимальний варіант і для лікаря, і для пацієнта – проводити гігієну в цій зоні пластиковим зондом, який є безпечнішим для цієї делікатної ділянки завдяки гнучкості.

        

       Другий день навчального курсу було присвячено «еліксиру молодості». Саме так називають унікальний регенеруючий та відновлюючий препарат від Straumann Emdogain, завдяки якому роботу пародонтологів порівнюють з чаклунством. З 20 учасників курсу лише 4 мали справу з цим препаратом для регенерації, решта тільки чули про це диво пародонтології, яке виготовляють із зародків зубів шеститижневих ембріонів свиней. За словами лектора, препарат, ефективність якого вражає і аналогів якому немає у світі, вже довів свої цілющі властивості. Гедре Матульєне докладно розповіла про його історію  та  алгоритм змішування  з кістковими замінниками.

       Учасники одностайні: «Два дні професійного спілкування з визнаним авторитетом у світі пародонтології, досвід, який було здобуто,  допоможуть вдосконалити свою працю».

 

Наші партнери: