Щоб використати дане посилання будь ласка авторизуйтесь
Перейти для авторизації


Основні принципи та підходи при розробці технологічного проекту

 

Технологічний проект клініки (лабораторії), надалі Проект  - це креслення клініки чи лабораторії,  які відображають технологію розміщення основних та допоміжних приміщень клініки, стоматологічного та допоміжного обладнання, меблів, основних комунікацій (електрика, водопостачання, повітря, каналізація, комп’ютерна мережа і т.д.), які необхідні для забезпечення повноцінного функціонування клініки.

 

Проект розробляється згідно з діючими в Україні санітарними нормами і вимогами, на принципах ергономіки, функціональності, естетики, виходячи з побажань та можливостей Замовника, на основі наданих поверхових планів та замовлення на проектування клініки.

Розробка проекту проводиться  з врахуванням ергономіки експлуатації стоматологічного та (або) зуботехнічного обладнання, згідно із сучасними технологіями, методиками та з врахуванням міжнародних стандартів гігієни та санітарії. (Наприклад стерилізаційна: поділ приміщення на брудну та чисту зони, організація процесу очистки, стерилізації інструментарію з використанням ультразвуку, термодезінфектора і т.д.)

 

Проектна документація проекту клініки (лабораторії) відображає:

 

- розміщення всіх функціональних та допоміжних кімнат об’єкту, з вказанням  точних розмірів та експлікації приміщень;

 

- розміщення стаціонарного обладнання;

 

- розміщення основних комунікацій з прив’язкою до вже існуючих систем об’єкту;

 

- розміщення електричних, комп’ютерних та телефонних розеток, місця підключення мийок та умивальників;

 

- точне розміщення точок кріплення обладнання і необхідні вимоги до зони  кріплення (товщина стін, перекриття, марка бетону і т.д.)

 

- топологія комп’ютерної мережі з вказанням необхідної конфігурації комп’ютерів;

 

- розташування меблів із зазначенням їх основних розмірів у відповідності до конструктиву та стандартів меблів виробництва Кavo;

 

- схематичне розміщення меблів в допоміжних кімнатах (кухня, гардероб і  т.д.) без вказання детальних розмірів.

 

Також наводиться наступна інформація по кожному з приміщень і в цілому по клініці:

 

- максимальна потужність електроенергії, що споживає стоматологічне обладнання;

 

- інформація про середній розхід води стоматологічним обладнанням;

 

- вага стоматологічного обладнання.

 

 Проектна документація розробляється лише стосовно технології експлуатації стоматологічного обладнання та вимог до стоматологічних клінік та лабораторій і не включає рекомендації по загально будівельних роботах. Проте, враховуючи величезний досвід проектування, надаються поради і стосовно  загально будівельних робіт, але вони носять виключно рекомендаційний характер.

 Проект виконується виключно під обладнання, яке можливо придбати на фірмі "ІНСПЕ" і на яке є технічні  умови.

 У випадку, якщо в проекті  частково  задіяне обладнання, яке не постачається фірмою "ІНСПЕ" або раніше придбане клієнтом, розробляється виключнота частина проекту, яка стосується нашого обладнання.

 У випадку, якщо в проекті допущено помилки (неправильно  вказані шляхи комунікацій, відсутність необхідних комунікацій, неправильне січення виходів комунікацій, неправильно вказаний  вид матеріалу для комунікацій, неправильно вказане розміщення виходів, або взагалі їх не вказано, і по даному проекту виконано будь-які роботи), фірма компенсує витрати, пов’язані з виконанням необхідних додаткових робіт для виправлення ситуації, або виконує ці роботи власними силами.

 

Проект включає в собі всю інформацію та документацію, без якої будівельно-архітектурне бюро не зможе розробити та виготовити повний архітектурно-будівельний проект клініки, який необхідно подавати на затвердження в державні структури (гол. архітектор, санстанція, пожежна охорона і т.д.)

 

 При проектуванні дотримуються загальноприйняті санітарні та інші норми (метраж приміщення, наявність запасних виходів, конструкція сходових кліток та дверей і т.д.), при умові, що є така можливість. При неможливості повного або часткового дотримання таких норм, роботи по проекту припиняються і можуть бути продовжені лише за умови перегляду технічного завдання на проект з метою дотримання таких норм. Основою для продовження робіт також може бути підписання Акту про згоду Замовника отримати проект з порушенням таких норм.

Оскільки у нашій державі діють санітарні норми і правила, які не переглядались протягом десятків років і були прийняті ще у 60-70-х роках минулого сторіччя, то в кожній санстанції існують свої "правила" і склалась своя практика їх трактування. Тому ми не можемо гарантувати прийняття проекту санстанцією. Проте, якщо санстанція Замовника буде мати якісь зауваження стосовно проекту, ми виправимо його згідно з її вимогами.


Наші партнери: